بلاگ

۱۱ مرداد, ۱۳۹۹

دریچه دیواری

این نوع دریچه برای دهانه کانالهایی که در دیوار ساختمانها تعبیه می شوند ساخته می شود دریچه های دیواری از انواع خطی ، مشبک و یک طرفه ، دو طرفه ، سه طرفه و چهار طرفه تشکیل می شود. دریچه دیواری معمولی از دو نوع آلومینیومی و آهنی ساخته می شود که دارای دمپر و نیز بدون دمپر می باشد.

دریچه دیواری هم می تواند جهتِ دَمشِ هوا کاربرد داشته باشد و هم جهتِ مَکشِ هوا.
در جاهاییکه از دریچه دیواری بعنوانِ دریچه ی هوادِهی استفاده میشود ، آیتمِ دمپر جزوِ مهمترین ارکانِ دریچه محسوب می شود، یعنی درصورتیکه منبعِ اصلیِ هواساز به چند دریچه دیواری هوارسانی می کند ، برای کنترلِ میزانِ هوای ورودی به هریک از دریچه های دیواری نیاز به استفاده از دمپر ضروری خواهد بود.
دریچه دیواری اصولاً با سه نوع جنس تولید و عرضه میگردد:
الف- دریچه دیواری آلومینیومی .
ب- دریچه دیواری آهنی .
ج- دریچه دیواری پلاستیکی .
فریمِ اطرافِ دریچه دیواری عموماً به عرضِ ۳ سانت تعبیه می شود، اما گاهی اوقات جهتِ زیبایی و رعایتِ اصولِ فنی ، برای فریمِ دورِ دریچه دیواری از ورق یا پروفیلِ پنج سانتی استفاده می شود.
دریچه دیواری هم میتواند بصورتِ چهاگوشِ مسطح تولید شود و هم بصورتِ چهارگوشِ قوسدار.
یکی از عواملِ مهم در تولید دریچه دیواری کیفیتِ رنگِ دریچه دیواری می باشد.
دریچه دیواری هم می تواند مستقیماً به دهانه ی انشعابِ کانال هوا که مماس به دیوار باشد متصل شود و هم می تواند به وسیله ی باکسِ رابطِ هوا به کانالِ اصلیِ هوا متصل شود.

آموزشی, مقالات
About مدیر سایت

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ابزارک متن
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای
سبدخرید