بلاگ

11 مرداد, 1399

دریچه دیواری

این نوع دریچه برای دهانه کانالهایی که در دیوار ساختمانها تعبیه می شوند ساخته می شود دریچه های دیواری از انواع خطی ، مشبک و یک طرفه ، دو طرفه ، سه طرفه و چهار طرفه تشکیل می شود. دریچه دیواری معمولی از دو نوع آلومینیومی و آهنی ساخته می شود که دارای دمپر و نیز بدون دمپر می باشد.

دریچه دیواری هم می تواند جهتِ دَمشِ هوا کاربرد داشته باشد و هم جهتِ مَکشِ هوا.
در جاهاییکه از دریچه دیواری بعنوانِ دریچه ی هوادِهی استفاده میشود ، آیتمِ دمپر جزوِ مهمترین ارکانِ دریچه محسوب می شود، یعنی درصورتیکه منبعِ اصلیِ هواساز به چند دریچه دیواری هوارسانی می کند ، برای کنترلِ میزانِ هوای ورودی به هریک از دریچه های دیواری نیاز به استفاده از دمپر ضروری خواهد بود.
دریچه دیواری اصولاً با سه نوع جنس تولید و عرضه میگردد:
الف- دریچه دیواری آلومینیومی .
ب- دریچه دیواری آهنی .
ج- دریچه دیواری پلاستیکی .
فریمِ اطرافِ دریچه دیواری عموماً به عرضِ 3 سانت تعبیه می شود، اما گاهی اوقات جهتِ زیبایی و رعایتِ اصولِ فنی ، برای فریمِ دورِ دریچه دیواری از ورق یا پروفیلِ پنج سانتی استفاده می شود.
دریچه دیواری هم میتواند بصورتِ چهاگوشِ مسطح تولید شود و هم بصورتِ چهارگوشِ قوسدار.
یکی از عواملِ مهم در تولید دریچه دیواری کیفیتِ رنگِ دریچه دیواری می باشد.
دریچه دیواری هم می تواند مستقیماً به دهانه ی انشعابِ کانال هوا که مماس به دیوار باشد متصل شود و هم می تواند به وسیله ی باکسِ رابطِ هوا به کانالِ اصلیِ هوا متصل شود.

آموزشی, مقالات
About مدیر سایت

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال و یا ابهامی دارید؟
×
گفتگو در واتساپ

در کوتاه‌ترین زمان پاسخ خواهیم داد.

ابزارک متن
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای
سبدخرید